Çorap, ayağa giymek için örülen giysi. Elde ve yuvarlak örme makinesinde örülür. Yuvarlak örgü makineleri iki çeşit olup, tek silindirli ve çift silindirli diye adlandırılırlar. Tek silindirli bilgisayar teknolojisiyle donatılmış makinelerin çorapları piyasada en çok bulunan çorap çeşididir.

Çoraplar erkek giyiminde önemli bir parça haline gelmiştir. Gerek moda için kombin tamamlama gerek ise ayak sağlığı için önemi büyüktür.

İyi bir çorap için öncelikle dikkat edilmesi gereken şey sağlıklı olması. Peki bir çorabın sağlıklı olması nedir diye soracak olursanız cevabı basit; Çorap iplikleri ve hammadde seçimidir.

Çorap ipliklerinin kalitesi; yazın terletmeyen, kışın ise üşütmeyen kısacası bulunduğu hava durumuna göre uyumunu sağlar. Bu ipliklerden üretilen çoraplar ayağı tamamen sarar, lastik bölgeleri ise sıkmaz ve ayağınıza ortopedik olarak rahatlık sağlar.

Birçok iplik türünden yapılan çoraplar vardır. Lakin birçoğu kalite ve gereken maliyetten dolayı fiyat olarak yüksek meblağlara denk gelmektedir.

Sağlıklı, kaliteli ve uygun fiyatlı olarak pamuk oranı yüksek olan çorapları tercih edilebilir.

Her sezonda üretilen Çorap modellerimizi, showroomdaki özgün tasarımlarımızla beraber ürünlerimizi size göstermekten memnuniyet duyar ve iyi bir iş için sizleri bekleriz.