Erkeklerin giyim konusundaki bilgisini ve hatta genel olarak zevkini kravatın üzerinden yapılan değerlendirmeler belirtiyor. Doğru seçilmiş bir kravat, çok da iyi olmayan bir kıyafetin havasını bir anda değiştirebildiği gibi, kötü bir seçim de çok iyi bir kıyafetin tüm güzelliğini bozabiliyor. Durum böyle olunca erkeklerin derslerine iyi çalışmaları gerekiyor.

Kaliteli bir kravatın özellikleriyle başlayabiliriz.  Yıllar içerisinde kravatın enindeki, daralmalar moda trendine yenilikler katmıştır. 

Eni 6 cm Boyu 145-150 cm Spor ve Slim kravatlar,

Eni 8 cm Boyu 145-150 cm Klasik kravatlar,

Eni 4 cm Boyu 145-150 cm uzun ince  kravatlar farklı çeşitler ve mikro kumaştan üretilmiş kravatın önem kazanmasını sağlamıştır. Müşterilerimizin istemiş olduğu çeşitte ve detayda üretim yapıyoruz.

Kravat kumaşları dokuma ve baskı olmak üzere ikiye ayrılıyor. Kalın dokusu nedeniyle bağlaması güç olsa da dokuma kravatlar, kalitenin göstergelerinden biri. Dokuma kravatlarda en yaygın desen, diyagonal çizgiler olarak biliniyor. Kumaşların kaliteyi belirlemesinin yanı sıra astar, tela ve dikiş özellikleri de kravatın önemli ayrıntılarından biridir.

El dikişi olan kravatın arka kapamasında dikiş belli bir mesafede biter ve arka uç açıkta bırakılır. Buradaki amaç, kumaş ve telanın uyumlu hareketinin sağlanmasıdır.