Bir kravat klipsi, bir kravatın alt taraftaki gömlek ön kısmına klipslenmesi için sallanmasının önlenmesi ve bağlantının düzgün bir şekilde asılmasını sağlayarak düzgün ve düzgün bir görünüme neden olan bir giyim aksesuarıdır.

Kravat iğnesi kravatın sağa sola hareketini engellemek amacıyla kravatla gömleği birbirine tutturan aksesuardır.

Aslında bakılırsa birbirinden değişik model seçenekleri altında piyasa üzerinde bulunan kravat iğnesi çeşitleri, üretim amaçları bakımından her ne kadar kravatların uçuşmaması için tasarımları yapılsa da günümüzde görsel anlamda estetik bir izlenim yaratmak adına da oldukça fazla bir şekilde kullanım gösterilmektedir. Bilindiği üzere aşırı rüzgarlı havalarda ya da bunun gibi zorlu hava koşulları içerisinde kravatlar uçuşarak insanın yüzüne çarpabilir ya da sürekli olarak omuza takılıp öyle durabilir. Bunun da farkında olmadığımız için hoş bir görüntü yaratmaz ve özellikle de ciddi bir iş adına kravatlar kullanılmış ise kravat izlenim olarak için kötü bir görüntü yaratma durumu söz konusu olabilir. O yüzden kravat iğnesi çeşitleri kravatı olduğu yerde ağırlığı ile birlikte düzgün bir şekilde tutarak rahat bir kullanım imkanı verirken karizmatik bir izlenim de yaratmaktadır.

Her sezonda üretilen kravat iğnesi modellerimizi, showroomdaki özgün tasarımlarımızla beraber ürünlerimizi size göstermekten memnuniyet duyar ve iyi bir iş için sizleri bekleriz.